Türkiye'nin güney ege kıyısında yer alan Selimiye, Marmaris’e 39 km,Dalaman Uluslararası Havalimana 130 km uzaklıktadır. Selimiyenin yeşil ve dağlık çeperinde yer alan Villa Manzara®️, 60 m. deniz seviyesinden yüksekte, Selimiye körfezi ve çevresindeki badem ve çam kaplı dağların, sıcak yaz aylarında bile serin esintilerin huzur verdiği güzel bir panoraması olan konumdadır. Tüm alan yürüyüş veya dağ bisikleti için idealdir. Misafirlerimiz, özellikle Bozburun'a doğru tepelerin üzerinden yürüyüş yapmanın, Turgut çevresindeki şelalenin ve köye bakan küçük kaleye tırmanmanın keyfini yaşamaktalar. Restoranlar, plajlar, süpermarketler ve cazibe merkezleri Villa'ya sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Selimiye'de olduğu gibi günübirlik tekne turları için Bozburun'a (10 km), binicilik için Hisarönü'ne veya deniz sporları için çiftlik koyuna,çeşitli tatlar İçin söğüte ve yöresel bal satın almak Bayıra gidebilir, Turgut yakınındaki plajlarda yüzebilirler. Bölge, altı uygarlığın yuvası olduğu için Roma, Bizans ve Yunan kalıntılarıyla ünlüdür. Selimiye veya Kızılköy'deki Kalelere tırmanmak arkeolojiyi sevenlere keyifli gelmektedir.

Misafirlerimiz ayrıca daha sofistike alışverişler için Marmaris'e giden minibüse binmeyi veya geleneksel ahşap guletlerin yapılışını görebileceği Bozburun'u ziyaret etmeyi tercih de edebilirler. Ayrıca Yarımada'nın içinde keşfetmeye değer şelale,deniz kenarına masaların kurulduğu balık restoranları da vardır. Dağların hemen yukarısında, bal,defne,kekik satın alabileceğiniz pitoresk Bayir köyünü bulacaksınız.

15 km'lik bir çevrede belediye otobüsü sistemi ile de kolayca ulaşılabilen güzel plajları ve otantik restoranları olan 7 köy bulunmaktadır. Tekne gezileri, Selimiye ziyaretinin en önemli özelliğidir. Sahil şeridi o kadar çarpıcı ve deniz o kadar berrak ki, ıssız bir koyda barbekülü öğle yemeği için bir gezi ve tenha bir koyda yüzmek kesinlikle unutulmaz bir deneyim olacak.


Selimiye koyunda demirleyen yatlar


Villa Manzara'nin izafi konumu

Aktivite Türü

 

Uzaklık (dakika)

 

Aktivite Türü

 

Uzaklık (dakika)

             

Plaj ve kumsal

 

5

 

Balık tutma yerleri

 

5

Bisiklet / Jogging

 

Hemen elinizin altinda

 

Hiking

 

10

Sörf, yelken, tekne kiralama

 

5

 

Doğal zenginlikler, tarihi yerler

 

15

Resim

 

Hemen elinizin altinda

 

 Selimiye civarındaki Kameriye adasındaki Yunan Manastırı kalıntısı.

Selimiye civarındaki koylar